ulicamalucha.pl

Blog tematyczny o rodzinie, dziecku i ciąży.

Rodzina

Idealny prezent na roczek

Idealny prezent na roczek

Co kupić dziecku na roczek? To pytanie zadaje sobie mnóstwo rodziców, dziadków oraz osób, którzy są zaproszeni na wspólne świętowanie pierwszych urodzin malucha. Nie od dziś wiadomo, że dla każdego rodzica pierwsze urodziny są niezwykle ważne. Jakie więc najczęściej prezenty dostają dzieci na roczek? Na te oraz na wiele więcej innych pytań odpowiedzi można znaleźć poniżej.

Pierwsze urodziny

Coraz częściej pierwsze urodziny dziecka obchodzone są hucznie. Rodzice decydują się nawet na wynajmowanie lokali, by wspólnie z rodziną oraz przyjaciółmi celebrować święto ich pociechy. Osoby zaproszone na taką uroczystość (jak i sami rodzice) mają nie lada problem z wyborem odpowiedniego prezentu. Najczęściej bowiem wszyscy chcą, by prezenty z okazji roczku były trafione i praktyczne.

Najlepsze prezenty

Jeszcze kilkanaście lat temu większość osób zaproszonych na roczek decydowała się na prezenty personalizowane, które miały być pamiątką na kolejne lata. Złote łyżeczki z datą urodzin dziecka, grawerowane wisiorki, oryginalne bransoletki – tego typu rzeczy najczęściej dawali maluchom rodzice chrzestni. Obecnie jednak taki gadżet jest dodatkiem do prezentu, gdyż wiele osób chce postawić na zabawki, którymi dziecko będzie mogło przez kolejne lata doskonale się bawić. Rodzice chrzestni wybierają więc rowerki biegowe, rowerki na trzech kółkach, hulajnogi, samochody sterowane itp. Dzieci uwielbiają również dostawać zabawki, którymi mogą bawić się przez wiele lat. Klocki lego, gry, różnego rodzaju układanki, duże maskotki, zabawki interaktywne – to także znakomite prezenty, które doskonale sprawdzą się u roczniaka.

Co jeszcze można kupić dziecku na pierwsze urodziny?

Coraz częściej można spotkać się z taką sytuacją, że rodzina składa się na jeden, większy prezent. Zdarza się tak, że rodzice chcą urządzić maluchowi z okazji jego pierwszych urodzin pokój, dlatego też muszą kupić mebelki, łóżko oraz rozmaite dodatki. W tym przypadku rodzina może złożyć się na łóżko w kształcie karocy dla dziewczynki lub łózko w kształcie auta dla chłopca. W ostateczności, gdy zaproszeni goście nie wiedzą, co kupić maluchowi, to najodpowiedniejsza będzie koperta z gotówką. Rodzice z pewnością kupią maluchowi coś, co na pewno mu się przyda i z czego będzie zadowolony.

Ile kosztują prezenty dla dzieci?

Nie ma na to pytanie jednoznacznej odpowiedzi, gdyż w sklepach z zabawkami można kupić świetną rzecz dla malucha zarówno za 200- 300 zł, jak i tysiąc złotych. Doskonały upominek można zamówić również przez internet i to za mniej niż 100 zł. Bardzo popularne są obecnie prezenty na roczek, które wykonane są ręcznie i w dodatku zostały spersonalizowane. Kartki w kształcie domku z imieniem i datą urodzin dziecka, plakat ze zdjęciem malucha, kalendarz z rysunkami dziecka – tego typu prezenty z pewnością będą świetną pamiątką nie tylko dla dziecka, ale także dla jego rodziców na kolejne lata. Warto także spróbować zrobić coś samodzielnie dla dziecka. Czasami uszyta przez matkę chrzestną zabawka lub ubranko ma większe znaczenie od zabawki kupionej w sklepie.

Udostępnij